Podsumowanie: Narzędzia Fibonacciego

Poziomy zniesień Fibonacciego na które powinniśmy mieć oko: 23.6%, 38.2%, 50.0%, 61.8% oraz 76.4%.

Najsilniejsze poziomy, które są zazwyczaj ustawiane jako domyślne poziomy Fibonacciego w większości programów do tworzenia wykresów:  38.2%, 50.0% oraz 61.8%.

Zniesienia Fibonacciego wykorzystywane są jako potencjalne, tymczasowe poziomy wsparcia i oporu. Poziomy te są bacznie obserwowane przez innych przedsiębiorców, przez co zwiększone jest prawdopodobieństwo zadziałania tych poziomów tak, jak tego chcemy. To taka trochę samospełniająca się przepowiednia.

Do zniesień Fibonacciego bardzo podobne są kluczowe poziomy rozszerzeń Fibonacciego, czyli poziomy 38.2%, 50.0%, 61.8% oraz 100%, 138.2% i 161.8%.

Przedsiębiorcy używają zniesień Fibonacciego jako potencjalne poziomy wsparcia i oporu, które wykorzystują do ustawiania zleceń kupna lub sprzedaży. Jak wyżej, ponieważ wielu przedsiębiorców korzysta z tych poziomów w wyżej wymieniony sposób, zwiększa się prawdopodobieństwo przewidzianego przez nas ruchu ceny.

W celu wyznaczenia poziomów Fibonacciego na swoim wykresie, potrzebujesz zidentyfikować punkty Swing High oraz Swing Low.

Swing High – jest to formacja trzech świec, w której najwyższy punkt środkowej świecy jest wyższy od najwyższych punktów pozostałych świec.
Swing Low – jest to formacja trzech świec, w której najniższy punkt środkowej świecy jest niższy od najniższych punktów pozostałych świec.

Połączenie naszych poziomów Fibonacciego z innymi narzędziami Forex (liniami trendu, wsparciem oraz oporem czy też świecami) sprawia, że rośnie prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu w handlu. Pozwala nam to bowiem na lepsze zidentyfikowanie miejsc do umieszczenia zleceń wejścia oraz wyjścia z rynku.

Źródło: https://www.babypips.com/school/elementary/fibonacci/summary-of-fibonacci.html