Jak używać punktu przecięcia średniej kroczącej do wejścia na rynek  (Moving Average Crossovers)

Wiesz już jak określić trend za pomocą średnich kroczących narysowanych na Twoim wykresie. Dobrze jednak wiedzieć, że średnie te pomagają nam także określić zakończenie trendu oraz jego odwrócenie.

Aby to zrobić, wystarczy umieścić kilka średnich na wykresie, a następnie czekać na punkt przecięcia średniej kroczącej. Jeśli nasze średnie skrzyżują się, oznacza to, że możliwe jest odwrócenie trendu. Może umożliwić nam lepsze wejście na rynek, a jak wiemy – dobre wejście na rynek = większy zysk.

Spójrzmy na poniższy wykres, aby nieco lepiej wytłumaczyć tę metodę.

sredniekroczace10

W czasie od kwietnia do lipca para USD/JPY była w trendzie wzrostowym. Para osiągnęła pułap około 124.00, po czym powoli jej wartość zaczęła opadać. Jak widzimy, w połowie lipca linia 10 SMA przecięła linię 20 SMA.

Co stało się dalej?

Po przecięciu średniej kroczącej nastąpił trend spadkowy.

Jeśli miałeś zlecenie krótkiej pozycji w czasie przecięcia średniej, prawdopodobnie miałbyś teraz w kieszeni bardzo dużą ilość pipsów.

Oczywiście na każda taka sytuacja przyniesie takie zyski.

Może się okazać, że źle wejdziesz na rynek. Trzeba wziąć pod uwagę gdzie i kiedy umieścić swoje zlecenia Stop Loss żeby nie ponieść strat. Nie można tak po prostu wchodzić na rynek bez żadnego planu.

Niektórzy inwestorzy zamykają swoje pozycje w momencie przecięcia lub w momencie, gdy cena przekracza wcześniej określoną ilość pipsów.

Podczas tej metody musimy brać pod uwagę, że działa ona gdy cena posiada swój trend lub jest po prostu zmienna, lecz gorzej gdy cena utrzymuje się w jednej pozycji.

W swojej karierze inwestora przecięcia średnich dosięgną Cię niejednokrotnie, tak samo jak niejednokrotnie zostaniesz zatrzymany ze swoimi planami, zanim na nowo złapiesz trend.

Źródło:https://www.babypips.com/school/elementary/moving-averages/moving-average-crossover-trading.html